Laterna magika připravuje nové rodiné představení

V letošní sezoně představí Laterna magika opět novou multimediální inscenaci. Představení pro celou rodinu s názvem Vidím nevidím připravuje filmová režisérka Maria Procházková na motivy dětské knihy Ivy Procházkové Pět minut před večeří. Laterna magika se v této inscenaci vydá prozkoumat možnosti interakce mezi klasickou animací a živými herci. Světová premiéra se bude konat 14. února 2013 na Nové scéně.

Filmová režisérka a animátorka Maria Procházková (mj. celovečerní snímky Kdopak by se vlka bál a Žralok v hlavě) přináší do Laterny magiky zcela nový koncept práce s předtočeným filmovým materiálem. Vidím nevidím vypráví příběh malé Agátky, kterou bude na jevišti obklopovat animovaný fantazijní svět.

 Ze zkoušky Vidím nevidím

Agátka prosí tatínka, aby jí vyprávěl, o tom jak byla malá. Stulí se mu v náručí, ale místo pozorného naslouchání napovídá, doplňuje, předbíhá. Určitě to slyší nejméně po stopadesátéosmé: Byl jednou jeden listonoš, který na kole rozvážel dopisy. Jezdil každý den okolo kadeřnictví - kde pracovala maminka, viď? A pak se jim narodila holčička Agátka. To jsem já! Všichni se radovali, jenom pan doktor se strachoval, že její oči nejsou úplně v pořádku. Agátka viděla svět jako za tlustým mléčným sklem. Ale ve svém světě za mlhou dokázala prožít dobrodružství i v prostředí, které na první pohled působí docela obyčejně: na zahradě u babičky, v maminčině kadeřnictví, při rozvážení dopisů s tatínkem, při hraní s kočkou či za bouřky. A pak přišel den, kdy jí pan doktor oči vyléčil...

 Ze zkoušky Vidím nevidím

Fotografie jsou z fotografování snímků pro animované sekvence inscenace Vidím nevidím, které proběhlo koncem srpna na jevišti Nové scény.

Laterna magika Studio Nové scény
cs en