AKTUALITY

Sedni si! na piazzetě

Od poloviny července stojí na piazzetě ND, v prostoru, kterým denně projdou tisíce lidí, další instalace Nové scény s názvem SEDNI SI! Nepřehlédnutelný mobiliář sytě žluté barvy, který na piazzetě zůstane až do poloviny září, slouží nejen k odpočinku a zevlování všeho druhu, ale také jako hlediště outdoorového programu Nové scény.

NOVÁ SCÉNA – SEDNI SI! Objekty jsou navržené mladými architekty přímo na  míru místu samotnému. Požadavkem při architektonickém zadání  bylo, aby objekty plnily funkci mobilního hlediště a současně městského mobiliáře, který bude fungovat pro kolemjdoucí i sám o sobě.

Vítězný projekt: ov-a/ Nová scéna – Sedni si!/ New Stage – SIT ON!

vítězný návrh

Architekti z ateliéru ov-a (Štěpán Valouch a Jiří Opočenský) piazzetu proměňují v obývák ve městě, křesla jsou hledištěm a mezi sebou vytvářejí prostor arénovitého jeviště. Kolemjdoucí se může na chvíli stát hvězdou představení nebo jen z hlediště pozorovat svět. Sedací souprava je znamením odpočinku.

Projekt navazuje na předchozí spolupráci Nové scény ND s architekty, jejímž cílem je snaha oživit prostranství piazzety. Nová scéna tentokrát oslovila 3 týmy architektů do 35 let: Collaborative collective, Opočenský Valouch architekti/ov-a a Architektonický ateliér Roháč Stratil. V zadání byla vymezená kapacita hlediště, dále byly určeny konkrétní bednící prvky, které bylo možné pro konstrukce objektů použít a v neposlední řadě byly realizace pro piazzetu ND limitované nízkou nosností povrchu žulové dlažby, střechy pěti suterénů ND. Porota ve složení Mahulena Svobodová (architektka a historička umění), Ondřej Cihlář (divadelní režisér, teoretik a herec) a Štěpán Kubišta (ředitel Nové scény ND) vybrala jednohlasně návrh ateliéru ov-a.

Dočasně umístěné objekty jsou na piazzetě ND kolemjdoucím k dispozici od neděle 17.7. až do 19.9.2011.

Více o projektu Sedni si! naleznete zde.

Hlavní partner projektu: Hlavní město Praha. Partneři projektu: PERI, spol. s.r.o., Městská část Praha 1.
Mediálním partnerem projektu je Artmap.

www.rohacstratil.cz
www.collaborativecollective.cz
www.o-va.cz

Laterna magika Café NONA
cs en